Odborné kurzy, dovednosti
Využití v praxi
Diagnostika a terapie kolenního kloubu a svalů, které jej stabilizují, včetně terapeutických postupů při svalových poraněních dolních končetin. Tuto metodu využíváme jak při konzervativní, tak i pooperační léčbě nejčastějších problémů kolenního kloubu. Mezi tyto obtíže patří léze menisků, poranění křížových vazů, nestabilita kolenního kloubu a různé druhy náhrad LCA a LCP.
Využití v praxi
Kurz Neurac 1 v praxi nevyužívám, protože k jeho aplikaci je zapotřebí speciální vybavení, které není dostupné ve všech pracovních prostředích. Tato metoda je navíc vhodná pouze pro ambulantní sektor, což omezuje její využití v různých terapeutických prostředích, například v nemocnicích nebo při terénní praxi.
Využití v praxi
Tejpování je jednou z podpůrných technik využívaných nejen ve sportu, ale také ve zdravotnictví. Omezení funkce pohybového aparátu prostřednictvím svalové soustavy může vést k řadě poškození a klinických obtíží.
Terapeuticky se tejpování aplikuje například ke zmírnění bolesti, snížení zánětu, redukci svalového napětí nebo zvýšení stability kloubního segmentu. Pacienti indikovaní k tomuto terapeutickému postupu pocházejí z různých oborů medicíny, jako je ortopedie, traumatologie, neurologie, pediatrie a další.
Mezi diagnózy, u kterých se tejpování používá, patří vertebrogenní algický syndrom, impingement syndrom, periferní a centrální parézy, a poranění jako distorze a kloubové instability.
Využití v praxi
Tato technika se zaměřuje na diagnostické a mobilizační postupy pro sternokostální skloubení a klíční kost, uvolnění svalstva pánevního dna, mobilizaci bederní páteře (Lp) a sakroiliakálního skloubení (SI), a také na autoterapeutická cvičení podle metody Mojžíšové.
Je určena pro pacientky s funkční ženskou sterilitou, častými blokádami žeber, bolestivou menstruací a dalšími podobnými obtížemi.
Diagnostika a terapie skolióz – část A
Skolióza představuje změnu ve struktuře páteře, která nepostihuje jen samotné struktury osového skeletu, ale také způsobuje klinické obtíže v celém těle, včetně případného ovlivnění funkce vnitřních orgánů.
Základním principem rehabilitačních technik a postupů při léčbě skoliózy je korekce svalových nerovnováh a zlepšení funkčního stavu pohybového aparátu i kardiopulmonálních funkcí. K léčbě využíváme léčebnou tělesnou výchovu (LTV) s cílem udržet dobrý stav pohybového aparátu, různé typy dechových cvičení a metody založené na neurofyziologickém podkladě. Tyto metody ovlivňují nejen samotný pohybový aparát, ale také řízení pohybu centrální nervovou soustavou.
Anglický jazyk A2/B1
Německý jazyk A1